Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

У ВАСУ обговорили проект документу багаторічної стратегії захисту біженців, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб

24 липня 2017, 16:10

В п’ятницю, 21 липня 2017 року у Вищому адміністративному суді України відбулась зустріч із співробітниками Представництва УВКБ ООН в Україні, метою якої стало обговорення Багаторічної стратегії УВКБ ООН із захисту та пошуку рішень із залученням багатьох партнерів на 2017 – 2020 роки. 

Від ВАСУ в обговоренні взяли участь в.о. Голови ВАСУ Михайло Смокович, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та головний спеціаліст цього відділу Дарина Мудрак. УВКБ ООН представляли заступник Представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун,  старший радник УВКБ з правових питань Юг Біссо та радник УВКБ з правових питань Дмитро Плечко.

 

«Ми звернулись до Вищого адміністративного суду України з метою довгострокової співпраці, а також з метою отримання рекомендацій, свого бачення та можливо внесення деяких правок до проекту документу багаторічної стратегії захисту біженців, осіб без громадянства та ВПО» - пояснила Ноель Калхун.

 Представлений документ містить в собі ідеї та рекомендації, отримані від партнерів під час консультації, проведеної у березні 2017 р., а також від біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб під час колективної оцінки, і рекомендації з проекту доповіді за результатами зовнішньої оцінки діяльності УВКБ ООН в Україні.

Варто зазначити, що одним із напрямів Стратегії є співпраця з судовою системою у питаннях захисту прав ВПО, в тому числі шляхом навчання та підтримки стратегічно важливих судових процесів, а також зміцнення потенціалу Державної міграційної служби України та судової системи шляхом проведення тренінгів, навчання, заходів щодо забезпечення якості та регулярного обміну інформації з метою забезпечення справедливої та ефективної процедури визнання статусу біженця.

Під час обговорення Михайло Смокович висловив готовність до співпраці, адже ВАСУ з часу свого створення завжди приділяв значну увагу питанням захисту прав біженців, а зараз – і питанням захисту прав переселенців.  Він звернув увагу на ряд проблем, з якими зіштовхуються біженці та внутрішньо переміщені особи та наголосив на необхідності посилення захисту їх прав, зокрема виборчих прав. В країнах Західної Європи є стандартом надання іноземцям, інтегрованим у місцеву громаду, прав брати участь у місцевих виборах, тоді як в Україні її власні громадяни наразі зіштовхуються із певними труднощами.   

Наприкінці зустрічі обидві сторони висловили взаємну подяку за змістовну розмову. В.о. Голови ВАСУ запевнив колег з УВКБ ООН, що адміністративні суди України співпрацюватимуть з ними і надалі. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру