Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді вивчили судову практику українських та іноземних судів стосовно спорів щодо трансфертного ціноутворення

03 липня 2017, 11:47

Семінар “Аналіз актуальної судової практики з питань трансфертного ціноутворення”, організований Національною школою суддів України  спільно з Вищим  адміністративним судом України, громадською організацією “Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів”, громадською організацією “Асоціація податкових радників”, Асоціацією адвокатів України , відбувся 30 червня 2017 року у приміщенні ВАСУ.

Захід проведено для суддів адміністративних судів з метою підвищення їхньої кваліфікації.

Учасників заходу привітали  Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, проректор Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Володимир Мазурок, суддя Конституційного Суду України, президент громадської організації  “Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів” Олександр Пасенюк, президент громадської організації “Асоціація податкових радників”, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Данило Гетманцев, президент всеукраїнської  громадської організації “Асоціація адвокатів України” Олег Рачук, суддя, секретар Другої судової палати ВАСУ Ігор Олендер,   партнер КПМГ в Україні  Костянтин Карпушин.

У вітальній промові  Голова ВАСУ Олександр Нечитайло подякував співорганізаторам за активну співпрацю у проведенні заходів, які дозволяють суддям поглиблювати знання та підвищувати професійний рівень.

Щодо теми семінару, О.Нечитайло зауважив, що трансфертне ціноутворення може стати одним із найдієвіших інструментів, який надасть українській державі можливість отримати належний обсяг податків з компаній та бізнесу, які намагаються вивести прибутки за межі країни.

Загальновизнано, що саме такий принцип оподаткування взаємозалежних компаній є важливим способом захисту держави в отриманні податків. При цьому трансфертне ціноутворення відіграє позитивну роль не лише для держави, тому що запобігає витоку грошей з держави. Воно необхідне також платникам податків, оскільки сприяє справедливій конкуренції, стимулює бізнес до самодисципліни, а також до того, щоб операції ставали все більш прозорими.

Голова ВАСУ звернув увагу на те, що проблематика, винесена на обговорення, привертає увагу як фахівців з вітчизняного та міжнародного оподаткування, так і суддів. Тому що впровадження нових інструментів та новел законодавства, як правило, завжди призводить до виникнення нових категорій судових спорів.

Президент громадської організації  “Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів” Олександр Пасенюк наголосив, що нові знання, отримані під час семінару, знадобляться суддям, які проходитимуть кваліфікаційні оцінювання для продовження своєї суддівської роботи або прагнутимуть взяти участь конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

Президент громадської організації “Асоціація податкових радників” Данило Гетманцев звернув увагу, що спільно с НШСУ проведено вже три семінари. Він схвально відгукнувся щодо обраних тем семінарських занять, оскільки податкове законодавство надто динамічно змінюється, тож обговорення болючих тем потрібно для забезпечення єдності судової практики.

Як зауважила модератор заходу – віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів, суддя Вищого адміністративного суду України  Наталія Блажівська, даний захід є унікальним за своїм змістовним наповненням, адже предметом аналізу є не лише питання, які виникли в українській судовій практиці, а й світовий досвід на прикладі реальних справ. Це є особливо цінним з огляду на те, що в більшості країн, справи, яких ми представляємо учасникам заходу, законодавство з питань трансферного ціноутворення прийнято значно раніше, ніж в Україні, і ті правила, які ми лише зараз поетапно впроваджуємо у нас, там вже давно функціонують. 

Семінар проходив у форматі трьох тематичних дискусій:

1.                     Тенденції спорів щодо здачі звітності по контрольованих операціях в Україні.

2.                     Тенденції спорів з трансфертного ціноутворення в інших країнах.

3.                     Поточні питання судової практики застосування норм Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення.

На прикладах судових справ були обговорені теми щодо операцій з контрагентами із низькоподаткових юрисдикцій, подання звіту при операціях з комісійними договорами, неподання звіту – питання об’єктивності причин при обшуку та виїмці первинних документів, методу порівняльної неконтрольованої ціни.

 Під час семінару були наведені приклади вирішення судових справ в Індії, Австралії, а також щодо заходів Єврокомісії.

Учасників семінару висловили впевненість, що сьогоднішнє обговорення принесе практичну користь для суддів та буде сприяти забезпеченню єдності судової практики у цій категорії спорів. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру