Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів взяли участь у Регіональній Конференції УВКБ ООН у Тбілісі

20 червня 2017, 10:51

13 – 15 червня 2017 року у м. Тбілісі (Грузія) проходила Регіональна Конференція для суддів країн Східної Європи та Південного Кавказу з питань елементів права захисту біженців та оцінки доказів в контексті надання притулку та захисту. Захід був організований Регіональним Відділом УВКБ ООН у Тбілісі  в рамках другої фази проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу». Україну на заході представляли суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ірина Желтобрюх, суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Любов Любчич та заступник голови Львівського окружного адміністративного суду Олена Хома. Участь у заході також взяли судді з Албанії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Чорногорії та Таджикистану.

В рамках конференції запрошені експерти – голова Адміністративного суду           м. Брауншвейг (Німеччина) Вольфганг Батч, координатор програми із захисту біженців Угорського Хельсінського комітету Габор Дьюлай, співробітник сектору по роботі із  судами та трибуналами, Відділу з надання притулку Європейського офісу з підтримки притулку (EASO) Барбара Опальска, та регіональний координатор з питань залучення УВКБ ООН до судових процесів Регіонального європейского бюро УВКБ ООН Самуель Бутруш, регіональний координатор проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Анна Гехт Девис – ознайомили учасників з основними тенденціями сучасного міжнародно-правового регулювання у сфері захисту прав біженців. Зокрема, увагу було приділено таким питанням: принцип невислання (non-refoulement), надання міжнародного захисту відповідно до положень Конвенції про статус біженців 1951 року (аналіз підстав для надання міжнародного захисту, сексуальна орієнтація та віросповідання як підстави для надання захисту, розгляд конкретних прикладів з визначення підстав переслідування);переслідування та оцінка цілком обґрунтованих побоювань (значення переслідування, що являє собою цілком обґрунтоване побоювання, оцінка ризиків у майбутньому); використання інформації по країні походження (ІКП) в якості доказу в контексті надання притулку (правове значення ІКП як доказу, методологія дослідження якості та актуальності джерел ІКП, механізм контролю якості ІКП); оцінка правдоподібності (особливості оцінки доказів у справах про надання притулку та роль оцінки правдоподібності, показники правдоподібності та їх обмеження); обмеження та особливості людської пам’яті, вплив психологічної травми; мовні та культурні бар’єри при проведенні співбесіди з шукачами притулку та оцінка правдоподібності; фактори, що впливають на співробітника, який приймає рішення; правові стандарти при проведенні оцінки правдоподібності.

Експертами також був представлений огляд судової практики Європейського суду з прав людини, що стосується питань надання притулку. Крім того, для учасників було організовано спеціальний навчальний судовий процес. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру