Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адмін’юстиції здійснили візит до місць тимчасового тримання мігрантів та біженців

19 червня 2017, 10:41

В рамках проекту «Пілотна ініціатива моніторингу реадмісії в Україні і Пакистані (MONITOR)», який фінансується ЄС та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) 14 червня ц.р. було проведено спільний моніторинговий візит до місць тимчасового тримання мігрантів та тимчасового розміщення біженців на Закарпатті.

У заході взяли участь близько 50 представників українських органів державної влади, неурядових організацій та міжнародної спільноти.

Адміністративну юстицію представили судді Львівського апеляційного адміністративного суду – Олена Большакова та Надія Ільчишин,  судді Закарпатського окружного адміністративного суду – Зоя Плеханова та Дмитро Іванчулинець. Від Вищого адміністративного суду України участь взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва – Світлана Пилипець.

Іншими учасниками заходу стали представники апарату Державної міграційної служби України та представники її територіальних відділів, представники Адміністрації Державної прикордонної служби України та її регіональних відділень, Міністерства закордонних справ України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Закарпатського обласного центру зайнятості, Служби у справах дітей, Посольства Нідерландів в Україні, УВКБ ООН та МОМ.

В рамках моніторингового візиту учасники відвідали Мукачівський прикордонний загін та пункт тимчасового тримання (ПТТ), пункт тимчасового розміщення біженців у м. Мукачево та Чопський  прикордонний загін та ПТТ. Учасникам була надана детальна інформація щодо процедури поміщення та тримання/перебування у цих пунктах.

Учасники моніторингового візиту відзначили гідні побутові умови в закладах, однак такі проблемні питання як забезпечення перекладу із малопоширених в Україні мов та недостатнє фінансування для забезпечення базових потреб мігрантів і досі залишаються актуальними.  

Наступного дня – 15 червня – усі учасники моніторингового візиту взяли участь в обговоренні різних аспектів міжвідомчої взаємодії під час реалізації процедури реадмісії, організованого у форматі круглого столу.

Під час дискусії обговорили проблемні питання щодо ідентифікації українських громадян з Криму та тимчасово окупованих територій, стосовно яких надійшли запити на реадмісію; питання ідентифікації мігрантів та транслітерації їх імен; встановлення віку осіб, що заявляють про своє неповноліття; питання забезпечення перекладу під час затримання мігрантів, їх поміщення до ПТТ та в ході судових засідань; питання інтеграції біженців та інші питання.

Учасники заходу зазначили, що обговорення проблемних питань усіма зацікавленими органами, які стикаються із ними на практиці, є надзвичайно важливим, оскільки надає змогу спільними зусиллями знайти можливі шляхи їх вирішення.

  


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру