Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Експерти ІРРП відзначили зростання рівня інформаційної відкритості веб-сайтів судів

02 червня 2017, 13:02

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) за сприяння проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» репрезентувала результати інформаційного моніторингу веб-сайтів судів, що проводився у 2016 році.

У заході, що відбувся у Києві 31 травня 2017 року, узяли участь прес-секретарі та працівники, відповідальні за наповнення веб-сайтів, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Ради суддів України, судів апеляційної інстанції. 

Вищий адміністративний суд України представляли заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, головний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду Галина Гаєвська.

Виступаючи з вітальним словом, керівник проекту «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін нагадав про те, що Консультативна рада європейських судів у Висновку №7 (2005) про правосуддя та суспільство звернула увагу, що самі суди повинні брати участь у поширенні інформації про доступ до правосуддя, зокрема й через інтернет-сайти, за роботу яких відповідають суди.

Перший заступник виконавчого директора ІРРП Ольга Труфанова повідомила про реалізований Інститутом проект «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України». Вона зазначила, що офіційні веб-сайти органів влади, у тому числі й органів судової влади, є одним з найефективніших способів донесення інформації про їхню діяльність, адже громадяни можуть отримати необхідну для них інформацію 24 години на добу 7 днів на тиждень.

О. Труфанова з приємністю зазначила, що здійснення моніторингу веб-сайтів судів виявилося вдячною роботою, тому що працівники судів зайняли активну позицію, швидко та ефективно реагували на зауваження експертів, виявили інтерес до підвищення рівня відкритості для громадян.

Медіа-юрист, адвокат ІРРП Людмила Панкратова ознайомила з методикою  проведення моніторингу, а саме розповіла, за якими кількісними та якісними характеристиками рівня інформаційної відкритості було оцінено веб-сайти. У 2016 році досліджено веб-сайти та веб-сторінки 47 судів: Верховного Суду України, вищих спеціалізованих та апеляційних судів. Експерт зазначила, що за рік рівень інформаційної відкритості судів зріс на 10%, що є високим показником. Такого результату вдалося досягти завдяки злагодженій роботі працівників апаратів судів і їх заінтересованості в покращенні комунікації з громадянами.

Медіа-юрист, адвокат громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко проаналізувала результати дослідження за кожною групою параметрів моніторингу та звернула увагу на окремі недоліки інформаційного наповнення веб-сайтів судів.

Учасникам заходу представили найкращі сайти і на прикладах пояснили, як краще здійснювати їх наповнення.

За результатами моніторингу переможцем рейтингу відкритості судів став Вінницький апеляційний адміністративний суд (зберіг за собою перше місце з 2015 року), отримавши 84,94%, друге місце – у Апеляційного суду міста Києва (результат – 74,58%), третє – у Апеляційного суду Житомирської області (72,61%). Також зазначимо, що на четвертому місці – Київський апеляційний адміністративний суд (71,82%). Вищий адміністративний суд України посів  восьме місце з результатом 65,01%.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру