Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

«Для формування судової практики адмінсудами завжди основним був принцип дотримання балансу між публічними та приватними інтересами» - О. Нечитайло

07 квітня 2017, 14:20

У Вищому адміністративному суді України обговорили актуальні проблеми адміністративного судочинства у податкових спорах. Круглий стіл, який відбувся 6 квітня 2017 року, організовано Асоціацією податкових радників спільно з Національною школою суддів України, Вищим адміністративним судом України, Асоціацією адміністративних суддів та платформою Taxlink.

Відкриваючи засідання, з вітальними словами виступили проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Анатолій Костенко, професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, президент Асоціації податкових радників Данило Гетманцев, суддя Конституційного Суду України у відставці, президент громадської організації  “Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів” Олександр Пасенюк, начальник Головного управління Державної фіскальної служби у місті  Києві Людмила Демченко.

Вітаючи учасників заходу у вступній промові, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло зазначив, що адміністративні суди і ВАСУ, зокрема, залишили після себе чималий спадок, який можна оцінювати по-різному. У будь-якому разі основним принципом для формування судової практики адміністративними судами на чолі з ВАСУ завжди був принцип дотримання балансу між публічними та приватними інтересами.

«Одним з основних завдань судів є і буде знаходження непростого компромісу в податковій галузі, який повинен забезпечити можливість кожному з учасників податкових правовідносин належним чином захистити свої законні інтереси. І в цьому плані, на наш погляд, є ще багато чого вдосконалювати», - наголосив О.Нечитайло.

Перед початком роботи круглого столу Асоціація податкових радників вручила почесні грамоти активним партнерам, серед яких суддя ВАСУ, віце-президент громадської організації «Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів» Наталія Блажівська.

З нагоди річниці утворення Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів її президент Олександр Пасенюк вручив пам’ятні знаки партнерам Асоціації. Зокрема, таку нагороду для Вищого адміністративного суду України отримав Голова суду Олександр Нечитайло.

Як зазначила Наталія Блажівська, кожен поступальний розвиток людства стає можливим завдяки об’єднанню людей, які мали спільну мету і бачення. Досвід об’єднаної співпраці Асоціації з партнерами, яких відзначено, підтверджує, що подальший успіх адміністративної юстиції залежить передусім від нашої активної діяльності.

Під час роботи круглого столу учасники у своїх доповідях звертали увагу на нові тенденції, що з’являються у податкових спорах у зв’язку із розвитком законодавства.

Ситуацію щодо проблем фіктивності суб’єкта господарювання у податкових відносинах окреслив у своєму виступі радник Голови ВАСУ, голова наукової ради Асоціації податкових радників Антон Поляничко. Він зупинився на сучасному стані і прогнозах з урахуванням останніх новел Податкового кодексу України.

Питання особливості практики ЄСПЛ у податкових спорах висвітлила суддя ВАСУ Наталія Блажівська.

З доповіддю «Докази і доказування в адміністративному судочинстві» виступив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій.

Актуальні питання супроводження податкових спорів у судах розкрив директор Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження Державної фіскальної служби України Дмитро Донець.

Щодо нагальних питань правозастосування при вирішенні податкових спорів висловив свою позицію професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, президент Асоціації податкових радників Данило Гетманцев.

Також із доповідями виступили адвокат, партнер АО “Саєнко Харенко” Сергій Верланов, керівник практики податкового права ЮК “Jurimex”, СЕО Taxlink  Віта Форсюк.  

Наприкінці заходу відбулося вручення сертифікатів Національної школи суддів України.

 Учасники круглого столу висловили сподівання, що навчальні заходи на кшталт нинішнього сприятимуть формуванню правильних підходів до застосування норм права, які в подальшому будуть належним чином імплементовані майбутнім Верховним Судом.

 

Фото – «Судово-юридична газета»

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру