Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У Тернополі українські та німецькі судді обговорили актуальні питання адміністративного судочинства

23 листопада 2017, 11:05

20–21 листопада 2017 року в м. Тернопіль відбувся українсько-німецький семінар з актуальних  питань здійснення адміністративного судочинства та фахові зустрічі суддів у Тернопільському окружному адміністративному суді. Заходи були організовані Вищим адміністративним судом України спільно з Тернопільським окружним адміністративним судом за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.

У семінарі, який проходив 20 листопада, взяли участь суддя Вищого адміністративного суду України Тетяна Стрелець та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець, судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович та Лариса Мороз, голова Львівського апеляційного адміністративного суду Сергій Богаченко та його заступник Олег Заверуха, заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Василь Ключкович, а також судді Волинського, Житомирського, Закарпатського, Івано-Франківського, Львівського та Харківського окружних адміністративних судів.

З боку Федеративної Республіки Німеччина участь у заході взяли Президент Вищого адміністративного суду та Конституційного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер та Президент Адміністративного суду в м. Трір Георг Шмідт, а також представники Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва – старший менеджер проектів Вольфрам Гертіг та радник з юридичних питань Геннадій Рижков.

        

Під час семінару українські та німецькі судді мали змогу обговорити питання щодо реформи законодавства про адміністративне судочинство (у тому числі питання зразкових проваджень), практичної реалізації принципу офіційності, а також практики та проблем розгляду адміністративними судами України та Німеччини справ біженців та із надання притулку.

У ході семінару Михайло Смокович розповів про напрямки реформи процесуального права в Україні з урахуванням змін до Конституції України. Він також звернув увагу на ключові тенденції реформування адміністративного судочинства, новації, які принесе в українську адміністративну юстицію новий Кодекс адміністративного судочинства України. Наголосив на необхідності вироблення спільних напрямків подальшого розвитку та покращення здійснення адміністративного судочинства.

У свою чергу Ларс Брокер розповів про актуальні тенденції розвитку німецького адміністративного процесуального права, порівняв адміністративне судочинство Німеччини та України та зазначив, що зміни, які притаманні українському адміністративному судочинству, присутні також і німецькому. Щодо принципу офіційності він зазначив, однією з ознак такого принципу є з'ясування не формальних, а істинних обставин справи.

Суддя Уляна Мірінович звернула увагу учасників на те, що принцип офіційності знайшов своє зовнішнє вираження в статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України та тісно пов'язаний з інститутом «доказування».

Під час обговорення судової практики та проблем судового розгляду адміністративними судами справ біженців і надання їм притулку, Георг Шмідт повідомив, що  питання політичного притулку та міграції є однією із головних проблем німецького адміністративного судочинства.

21 листопада німецькі судді відвідали Тернопільський окружний адміністративний суд, де провели фахові зустрічі з його суддями. У ході такої зустрічі сторони обговорили та обмінялися досвідом стосовно актуальних питань діяльності адміністративних судів в Україні та Німеччині, зокрема, щодо організації розгляду справ та процесуальних питань, навантаження, основних видів проваджень, нагальних проблем в діяльності суду, організація роботи із сторонами та учасниками проваджень і відвідувачами суду.

Крім того, німецькі судді оглянули приміщення Тернопільського окружного адміністративного суду, ознайомилися із умовами роботи суддів і працівників апарату суду, а також були присутніми на одному із судових засідань цього суду, а після його закінчення мали змогу обговорити з українськими колегами його результати.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру