Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Відбувся семінар щодо розгляду справ, пов’язаних з наданням статусу біженця

24 квітня 2017, 11:17

 

20 – 21 квітня 2017 року Вищим адміністративним судом України спільно з Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні  в рамках реалізації проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу»   у м. Київ проведено семінар для суддів апеляційних та окружних адміністративних судів, що спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту. В якості експертів запрошено суддів – членів Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця (IARLJ):  президента Асоціації Кателяйне Деклерк (Бельгія), суддю Суду першої інстанції міста Гаарлем (Надерланди), екс-президента Асоціації Себастьяна де Грута та старшого суддю Адміністративного суду Республіки Словенія, професора Боштіана Залара.

Участь у заході з боку ВАСУ взяли заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, суддя ВАСУ Віктор Швець, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, головний спеціаліст цього відділу Дарина Мудрак та головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Іван Домбровський. УВКБ ООН представляли заступник Представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун, старший Радник з правових питань Юг Біссо, радник з правових питань Оксана Бабич, радник з правових питань Дмитро Плечко,   фахівець з правових питань Катерина Андрущенко та спеціаліст з визначення статусу біженця Ольга Олійник.

В рамках роботи першої сесії «Поняття «біженець» та роль судової системи у визначенні статусу біженця» Михайло Смокович ознайомив іноземних колег із судовою практикою адміністративних судів України  щодо розгляду справ шукачів притулку. Проф. д-р Бостіан Залар представив доповіді на такі теми: «Міжнародне право із захисту прав людини та біженців» та «Основні стандарти та принципи ефективного судового захисту в міжнародному праві біженців; стандарти та тягар доказування; використання інформації по країні походження як доказу».  Кателайн Деклерк та Себастіан де Грот виступили із доповіддю на тему «Нормативно-правова база: Женевська Конвенція та підстави для визнання згідно зі статтею 1(A)», експерти також представили приклади судової практики в Бельгії та Нідерландах.

Під час другої сесії семінару «індикатори правдоподібності» експертами були запропоновані учасникам семінару до розгляду у групах практичні завдання. Також експерти ознайомили українських суддів із структурним підходом до оцінки правдоподібності на досвіді Словенії, Бельгії та Нідерландів.

На початку роботи семінару на другий день експерти представили свої коментарі щодо рішень Європейського суду з прав людини по справах «Кебе та інші проти України», «Абухмаід проти України» та «Хамроєв та інші проти України». В рамках сесії «особливості процедури надання статусу біженця в контексті судової практики» експерти Кателайн Деклерк та Себастіан де Грот розказали про структуру судового рішення під час розгляду справ в процедурі визначення статусу біженця.

Також під час семінару було організовано навчальний судовий розгляд справи щодо критеріїв відповідності статусу біженця, додаткового захисту та принципу невислання (включаючи гуманітарний захист). Наприкінці заходу експерти представили українським колегам найважливіші навчальні матеріали, керівництва та інші джерела, які використовуються суддями країн Західної Європи при розгляді справ шукачів притулку.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру